POWER

www.dreamsart.pl

Projekt PO WER 2016

Tytuł projektu: “Nowoczesne Technologie w Naprawie Sprzętu Elektronicznego”

Dokumenty do pobrania i złożenia:

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27 maja 2016 r. został zatwierdzony do realizacji projekt ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE.
Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 599 659,31 PLN.

W związku z powyższym ogłaszamy nabór na wyjazd do powyższego projektu dla młodzieży naszej szkoły dla klas trzecich i czwartych technika elektronika, technika informatyka lub technika teleinformatyka. Wyjazd pierwszej grupy (tylko klasy IV) –  20 uczniów na 2 tygodniową praktykę zawodową – od 30 stycznia do 12 lutego 2017 r.

Prosimy śledzić stronę internetową szkoły, na której ukaże się regulamin naboru, potrzebne dokumenty oraz wszystkie terminy dotyczące projektu wraz formularzem zgłoszeniowym, który należy pobrać i wypełnić oraz harmonogram projektu.

 

WAŻNE TERMINY:

 • Złożenie dokumentów do pierwszej rekrutacji: od 17 do 25 października 2016 r.

 

Proces rekrutacyjny obejmuje:

 • złożenie deklaracji aplikacyjnego o zakwalifikowanie do udziału w projekcie,
 • akceptację wniosku przez Komisję Rekrutacyjną

 

Kryteria naboru:

 • średnia ocen w roku szkolnym 2015/2016 – klasa III (waga 2)
 • ocena z praktyki zawodowej – klasa III
 • ocena z zachowania – klasa III (6 pkt – wzorowe, 5 pkt – bardzo dobre, 4 pkt – dobre, 3 pkt – poprawne)
 • ocenę z języka angielskiego – klasa III
 • uzyskanie  tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach, które zwalniają z egzaminu maturalnego lub części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (3 pkt – laureat, 2 pkt – finalista).

 

Rekrutacją zostaną objęte klasy o zawodach:

 • Technik elektronik – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 8
 • Technik informatyk – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 6
 • Technik teleinformatyk – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 6

 

W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez uczniów o kolejności na listach decytuje w kolejności:

 • ocena z języka angielskiego zawodowego – klasa II
 • liczba godzin nieusprawiedliwionych – klasa III
 • średnia ocen z przedmiotów zawodowych – klasa III

 

Wszelkie informacje dotyczące naboru, składania dokumentacji, dostępne są na stronie Szkoły oraz  u p. Katarzyny Grabskiej, p. Sławomira Sidor, p. Zygmunta Jakubiaka

 

Lista główna i rezerwowa uczestników stażu na Węgrzech

w dniach 30.01.2017-12.02.2017

Lista uczestników stażu

Lista rezerwowa uczestników stażu

 

♦ ♦ ♦

Historia i Kultura Węgier

Zajęcia z historii i kultury Węgier odbyły się w wymiarze 12 godzin lekcyjnych. Młodzież poznała historie państwa węgierskiego od średniowiecza po czasy współczesne. W podróży wirtualnej dotarliśmy do Szombathely, zabytków i aury pięknego węgierskiego miasta. Spróbowaliśmy sił w podstawach węgierskiego, tak by z odwagą i szacunkiem przywitać naszych przyjaciół. Za dwa tygodnie wyruszamy! :)

DSCN9303

 

Zajęcia z języka angielskiego zawodowego

Zajęcia z języka angielskiego zawodowego odbyły się w ramach dwudziestu 45-minutowych spotkań. Opierały się na słownictwie zawodowym np. związanym z lutowaniem czy budową komputera. Jednak głównym celem zajęć było rozwinięcie praktycznych umiejętności językowych uczestników: rozmowa na temat zawodowy, poprawne odczytanie ulotki informacyjnej czy zrozumienie dialogu pomiędzy kontrahentami.

Relacja z pobytu w Szombathely

Lengyel középiskolások ismerkedtek Szombathellyel

Przechwytywanie-604x270Cokolwiek to znaczy :). Taki właśnie tytuł ma informacja podana na węgierskim portalu informacyjnym miasta Szombathely. Podróż do domu trwała kilkanaście godzin. Wyruszyliśmy w piątek o godzinie 16, a przed Elektronikiem zatrzymaliśmy się ok. 7.30. Wszyscy dojechali zdrowi i szczęśliwi w związku z całym dniem ferii, który przed nimi :). Szombathely pożegnało nas oficjalnie w szkole Savaria i w firmie iQor. Uczestnicy dostali pamiątki i zaświadczenia uczestnictwa w projekcie. Przypomnijmy, że 20 uczniów całe ferie spędziło pracując w węgierskim oddziale iQor w ramach projektu PO WER.

Zachęcamy do odwiedzania profilu projektu na Facebooku.

Droga do Szombathely i pierwszy dzień pobytu

Przechwytywanie-604x270Kończą się ferie. Wielu z Was spędziło je wypoczywając, część uczyła się do matury, niektórzy do poprawek, a inni pracowali na Węgrzech. Od dwóch tygodni zamieszczamy relacje prosto z Szombathely. Niestety z racji tego, że mieliśmy tam bardzo ograniczony dostęp do sieci nie mogliśmy wklejać materiałów  do wideobloga. Nie znaczy to, że materiał nie powstał. Dziś proponujemy do obejrzenia pierwszą część. Głównym autorem jest Krzysztof Trybuszewski. Kolejne materiały już niedługo na stronach szkolnych i pod adresem power.zse.bydgoszcz.pl . Niestety z braku zapewnienia w Szombathely podstawowych praw człowieka :), czyli dostępu do WiFi, ta strona także będzie uzupełniana  po czasie.

PO WER relacja cz.3

O wyprawie na Węgry napisaliśmy już wszystko. Teraz czas na oglądanie. Co się wydarzyło w 1 dniu pracy w iQor?

Gazetka