670 lat bydgoszczy

POWER

www.dreamsart.pl

Projekt PO WER 2016

Tytuł projektu: “Nowoczesne Technologie w Naprawie Sprzętu Elektronicznego”

Dokumenty do pobrania i złożenia:

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27 maja 2016 r. został zatwierdzony do realizacji projekt ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE.
Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 599 659,31 PLN.

W związku z powyższym ogłaszamy nabór na wyjazd do powyższego projektu dla młodzieży naszej szkoły dla klas trzecich i czwartych technika elektronika, technika informatyka lub technika teleinformatyka. Wyjazd pierwszej grupy (tylko klasy IV) –  20 uczniów na 2 tygodniową praktykę zawodową – od 30 stycznia do 12 lutego 2017 r.

Prosimy śledzić stronę internetową szkoły, na której ukaże się regulamin naboru, potrzebne dokumenty oraz wszystkie terminy dotyczące projektu wraz formularzem zgłoszeniowym, który należy pobrać i wypełnić oraz harmonogram projektu.

 

WAŻNE TERMINY:

 • Złożenie dokumentów do pierwszej rekrutacji: od 17 do 25 października 2016 r.

 

Proces rekrutacyjny obejmuje:

 • złożenie deklaracji aplikacyjnego o zakwalifikowanie do udziału w projekcie,
 • akceptację wniosku przez Komisję Rekrutacyjną

 

Kryteria naboru:

 • średnia ocen w roku szkolnym 2015/2016 – klasa III (waga 2)
 • ocena z praktyki zawodowej – klasa III
 • ocena z zachowania – klasa III (6 pkt – wzorowe, 5 pkt – bardzo dobre, 4 pkt – dobre, 3 pkt – poprawne)
 • ocenę z języka angielskiego – klasa III
 • uzyskanie  tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach, które zwalniają z egzaminu maturalnego lub części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (3 pkt – laureat, 2 pkt – finalista).

 

Rekrutacją zostaną objęte klasy o zawodach:

 • Technik elektronik – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 8
 • Technik informatyk – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 6
 • Technik teleinformatyk – liczba osób docelowo zakwalifikowanych – 6

 

W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez uczniów o kolejności na listach decytuje w kolejności:

 • ocena z języka angielskiego zawodowego – klasa II
 • liczba godzin nieusprawiedliwionych – klasa III
 • średnia ocen z przedmiotów zawodowych – klasa III

 

Wszelkie informacje dotyczące naboru, składania dokumentacji, dostępne są na stronie Szkoły oraz  u p. Katarzyny Grabskiej, p. Sławomira Sidor, p. Zygmunta Jakubiaka

 

Lista główna i rezerwowa uczestników stażu na Węgrzech

w dniach 30.01.2017-12.02.2017

Lista uczestników stażu

Lista rezerwowa uczestników stażu

 

♦ ♦ ♦

Historia i Kultura Węgier

Zajęcia z historii i kultury Węgier odbyły się w wymiarze 12 godzin lekcyjnych. Młodzież poznała historie państwa węgierskiego od średniowiecza po czasy współczesne. W podróży wirtualnej dotarliśmy do Szombathely, zabytków i aury pięknego węgierskiego miasta. Spróbowaliśmy sił w podstawach węgierskiego, tak by z odwagą i szacunkiem przywitać naszych przyjaciół. Za dwa tygodnie wyruszamy! :)

DSCN9303

 

Zajęcia z języka angielskiego zawodowego

Zajęcia z języka angielskiego zawodowego odbyły się w ramach dwudziestu 45-minutowych spotkań. Opierały się na słownictwie zawodowym np. związanym z lutowaniem czy budową komputera. Jednak głównym celem zajęć było rozwinięcie praktycznych umiejętności językowych uczestników: rozmowa na temat zawodowy, poprawne odczytanie ulotki informacyjnej czy zrozumienie dialogu pomiędzy kontrahentami.

Relacja z pobytu w Szombathely

Lengyel középiskolások ismerkedtek Szombathellyel

Przechwytywanie-604x270Cokolwiek to znaczy :). Taki właśnie tytuł ma informacja podana na węgierskim portalu informacyjnym miasta Szombathely. Podróż do domu trwała kilkanaście godzin. Wyruszyliśmy w piątek o godzinie 16, a przed Elektronikiem zatrzymaliśmy się ok. 7.30. Wszyscy dojechali zdrowi i szczęśliwi w związku z całym dniem ferii, który przed nimi :). Szombathely pożegnało nas oficjalnie w szkole Savaria i w firmie iQor. Uczestnicy dostali pamiątki i zaświadczenia uczestnictwa w projekcie. Przypomnijmy, że 20 uczniów całe ferie spędziło pracując w węgierskim oddziale iQor w ramach projektu PO WER.

Zachęcamy do odwiedzania profilu projektu na Facebooku.

Droga do Szombathely i pierwszy dzień pobytu

Przechwytywanie-604x270Kończą się ferie. Wielu z Was spędziło je wypoczywając, część uczyła się do matury, niektórzy do poprawek, a inni pracowali na Węgrzech. Od dwóch tygodni zamieszczamy relacje prosto z Szombathely. Niestety z racji tego, że mieliśmy tam bardzo ograniczony dostęp do sieci nie mogliśmy wklejać materiałów  do wideobloga. Nie znaczy to, że materiał nie powstał. Dziś proponujemy do obejrzenia pierwszą część. Głównym autorem jest Krzysztof Trybuszewski. Kolejne materiały już niedługo na stronach szkolnych i pod adresem power.zse.bydgoszcz.pl . Niestety z braku zapewnienia w Szombathely podstawowych praw człowieka :), czyli dostępu do WiFi, ta strona także będzie uzupełniana  po czasie.

PO WER relacja cz.3

O wyprawie na Węgry napisaliśmy już wszystko. Teraz czas na oglądanie. Co się wydarzyło w 1 dniu pracy w iQor?

Gazetka

Lengyel középiskolások ismerkedtek Szombathellyel

Wegry01

Cokolwiek to znaczy :). Taki właśnie tytuł ma informacja podana na węgierskim portalu informacyjnym miasta Szombathely. Podróż do domu trwała kilkanaście godzin. Wyruszyliśmy w piątek o godzinie 16, a przed Elektronikiem zatrzymaliśmy się ok. 7.30. Wszyscy dojechali zdrowi i szczęśliwi w związku z całym dniem ferii, który przed nimi :). Szombathely pożegnało nas oficjalnie w szkole Savaria i w firmie iQor. Uczestnicy dostali pamiątki i zaświadczenia uczestnictwa w projekcie. Przypomnijmy, że 20 uczniów całe ferie spędziło pracując w węgierskim oddziale iQor w ramach projektu PO WER.

Zachęcamy do odwiedzania profilu projektu na Facebooku.

PO WER finiszuje, spotkanie z najważniejszymi osobami w iQor

Wegry02

Dziś przedostatni dzień pracy w iQor w węgierskim Szombathely. Dwa tygodnie minęły, a my już opanowaliśmy wymowę nazwy miasta 😉 . Spróbujcie to przeczytać na głos: Sombathe :), przy czym końcówkę wymawiamy miękko w sposób, który nijak zapisać znakami się nie da. Tak więc postępy w języku są.

Dziś cała grupa spotkała się z panem Bogdanem Kardasem – prezesem firmy iQor, oraz panem – i tu pozwólcie, że nazwisko zapiszemy tak jak brzmi w oryginale – Attila Pajor, dyrektorem oddziału w Szombathely. Nie sposób nie wspomnieć o kolejnej różnicy pomiędzy naszymi językami. W Polsce podajemy najpierw imię, a po nim nazwisko (w urzędach i dzienniku elektronicznym odwrotnie ale to z przyczyn technicznych związanych z sortowaniem) Węgrzy na pierwszym miejscu podają nazwisko. Wracając do wydarzenia, to miało ono duże znaczenie ponieważ uczestnicy projektu mogli wyrazić swoją opinię na temat pobytu i pracy w firmie iQor. Rozmowa była krótka ale szczera. Młodzież mówiła o początkowych problemach, które dzięki otwartemu podejściu opiekunów, pracy pani Marty i umiejętnościom zawierania kompromisów udało się szybko zażegnać. Najważniejsze osoby w iQor zrobiły na uczestnikach bardzo dobre wrażenie. Rzeczowa rozmowa, uśmiech i otwarte podejście zawsze pozostawia miłe wspomnienie. A żeby całkiem posłodzić, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Ciastka węgierskie ale całkiem podobne do polskich :), kawka i herbata. Po chwili przerwy powrót do pracy. Jutro uzupełnianie dzienniczków praktyk, zdawanie sprzętu i kluczyków do szafek w szatni. Potem ostateczne pakowanie i wyjazd. Przyjazdu oczekujcie w sobotę rano. Oby nie padało.

PS Ładne butki mają? Specjalne do poruszania się po strefie EPA :). Zaszpanują w szkole :)

Dart i mecz piłkarski Węgry-Polska

Wegry03

Dziś uczniowie uczestniczący w projekcie PO WER spędzili popołudnie z węgierskimi przyjaciółmi z firmy iQor. Kilka godzin grali w darta, bilard i piłkarzyki. Pobyt uprzyjemniły przekąski i napoje. Na trzech tablicach darta trwały zacięte boje. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z tym sportem. Szło nieźle, a zabawa była przednia. Pod koniec spotkania odbył się mecz towarzyski w „piłkarzyki” Węgry – Polska. Grano do 3 wygranych. Pierwsze starcie to przegrana Polski 6 do 4. Drugi mecz także wygrali Węgrzy. Potem nasza drużyna odnalazła formę i kolejne 3 starcia wygrała. Ostatnie w stosunku 2:8. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:3. Prawdę mówiąc Węgrzy nie chcieli już rewanżu :).

Krótki film ze spotkania towarzyskiego w węgierskim pubie na profilu FB projektu.

Wegry03aWegry03bWegry03cWegry03cWegry03d

PO WER w Budapeszcie

Wegry04

Sobata, to dla uczestników projektu POWER dzień wolny. Nie znaczy to jednak, ze było nudno. Organizatorzy zaprosili młodzież na wycieczkę do Budapesztu. To piękne miasto i jeden dzień nie starczy by zwiedzić najważniejsze miejsca. Mimo tego było warto. Przewodnik mówił po polsku a mały autobusik dowoził do kilku obiektów. Więcej zdjęć i relacja na fejsbookowym profilu Elektronik poza granica

Wegry04aWegry04bWegry04cWegry04e

Szombathely, mija tydzień

Wegry05

Od tygodnia 20 uczniów naszej szkoły wypoczywa i pracuje w węgierskim Szombately. Wczoraj odbyło się spotkanie z dyrekcją i nauczycielami szkoły Savaria, która gości nas w swoim internacie. W Polsce nazwalibyśmy tę placówkę zespołem szkół. Kształcą tu bowiem w różnych zawodach – mechanik samochodowy, elektryk (elektronik) samochodowy i w klasie mundurowej, policyjnej na kierunku logistyczno-ekonomicznym. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę. Zobaczyliśmy nowoczesne laboratorium wyposażone przez firmę Citroen i laboratorium elektroniczne powstałe dzięki iQor. Przekazaliśmy upominki od naszej szkoły i list pana dyrektora zapraszający do współpracy. Być może grupa uczniów z Savaria odwiedzi nas w przyszłym roku szkolnym.

Dzisiaj część uczniów odwiedzi siłownię zlokalizowaną na terenie zakładu iQor, a wieczorem całą grupą idziemy na lodowisko

Wegry05aWegry05bWegry05cWegry05dWegry05e

Szombathely, iQor – mówi Wam to coś? [foto]

Wegry06

Od niedzieli 20 uczniom z naszej szkoły mówi bardzo wiele. Punktualnie o szóstej rano Wasi koledzy wsiedli do autokaru, by odbyć 14 godzinną podróż do węgierskiego miasta Szombathely. W jakim celu? Ferie? Niezupełnie. W tym niewielkim mieście znajduje się duży oddział zaprzyjaźnionej z naszą szkołą firmy iQor. 2 tygodnie poznawania nowoczesnych technologii i organizacji pracy w zakresie poszerzającym wiedzę zdobytą w czasie praktyk, to nagroda za dobre wyniki w nauce i frekwencję. To pierwszy wyjazd w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską i realizowanego w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Następne w przyszłym roku szkolnym, więc już teraz warto zacząć się starać :).

Zapewne doszły Was słuchy o różnych problemach pierwszego dnia pobytu. Większość problemów już została rozwiązana. Pozostałe wynikają z trwającego remontu w dormitorium :). No tak nazywają tu internat. Niestety wież nie ma 😉 i wszystkie działy mieszkają w tym samym skrzydle :). Zachęcamy do polubienia profilu Elektronik poza granicami na facebooku.

Już niedługo zostanie uruchomiony wideoblog i fotoblog. Dlaczego z opóźnieniem? :). Mimo, że prawo do WiFi jest “podstawowym prawem człowieka” były z tym duże problemy.

Zdjęcia z pierwszego dnia praktyk

Wegry06aWegry06bWegry06cWegry06e

Nagrody dla uczestników I tury PO WER

W dniu 27.04.2017 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego  dla maturzystów wręczone zostały nagrody dla najlepszych uczestników stażu na Węgrzech. Firma partnerska iQor ufundowała nagrody dla wyróżnionych stażystów uczestniczących w I turze projektu mobilności.Wyróżnienia za całokształt zaangażowania, integracji, upowszechniania i relacji I tury mobilności w trzech sektorach Cisco, Microsoft i HP otrzymali: Krzysztof Trybuszewki, Jan Mróz, Kamil Jędras.

nagrody

Staże dla uczniów

Od poniedziałku 20.03. 2017 r.  rusza I tura  naboru na staże w okresie wakacji (lipiec, sierpień) – realizacja Projektu EduAkcja w Zespole Szkół Elektronicznych, oraz

II tura “Staże zagraniczne dla uczniów” w ramach projektu PO WER.

Regulaminy na stronie szkolnej i tablicy ogłoszeń.

Dodatkowe informacje:

EduAkcja

u Kierownika Warsztatów  Szkolnych   –p. Zygmunta Jakubiaka  p .227

oraz pani Lucyny Lewandowskiej

PO WER

u Kierownika Warsztatów  Szkolnych   –p. Zygmunta Jakubiaka  p .227

oraz p. Katarzyny Grabskiej

 

Ruszyła II tura projektu PO WER

Wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do II tury projektu mobilności (wyjazd odbędzie się w terminie
09.09.-22.09.2017 r.) zapraszamy do udziału w zajęciach przygotowujących do wyjazdu na Węgry.

 • J. angielski zawodowy – 15.05 godz 18:10 sala 2018
 • Historia i kultura Węgier – 19.05 godz 15:20 sala 106
 • Szkolenia w firmie iQor – 27.05, 03.06, 10.06 (szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w szkole, u Kierownika warsztatów szkolnych, u  p. K. Grabskiej i u p. S. Sidor)