Jesteśmy 4 technikum w Polsce i najlepszym w regionie!

Opublikowano: 2021-01-27 21:24

Coroczny ranking jest ukoronowaniem ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli oraz wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia warunków do nauki. W tym roku było to tym trudniejsze, że większość zajęć przygotowujących do egzaminów i matury odbywała się zdalnie.

Ranking to także prestiż i uznanie w mieście i województwie. Elektronik od zawsze był uważany za szkołę dla pracowitych, ambitnych i zdolnych, gwarantującą dobre przygotowanie do matury, studiów i pracy zawodowej. Ranking jedynie to potwierdza. Udowodniliśmy także, że jesteśmy szkołą wysokich lotów, nie tylko dla orłów. Podjęcie nauki w naszej szkole jest nie tylko wynikiem ambitnej i solidnej pracy w szkole podstawowej, ale także wyzwaniem. I nasi uczniowie je podejmują osiągając sukcesy pozwalające nam na osiąganie wysokich lokat w rankingu Perspektyw.

Ranking szkół średnich jest prowadzony od wielu lat. Według pierwotnie przyjętych kryteriów, technika nie miały szans w starciu z renomowanymi liceami. W 2011 wszystko się zmieniło. Technika zaczęły być doceniane. Zauważono znaczące różnice – wielość przedmiotów zawodowych, inną liczbę godzin poświęcaną przedmiotom ogólnym itp. Kryteria oceniania techników obejmują 4 dziedziny: osiągnięcia olimpijskie, wyniki matur przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminów zawodowych.

W pierwszym rankingu zajęliśmy 5 miejsce w Polsce i oczywiście 1 w województwie. Co roku bada się osiągnięcia kilku tysięcy techników. Od pierwszego zestawienia nigdy nie opuściliśmy pierwszej dziesiątki i pozycji lidera w regionie. W 2017 roku wygraliśmy klasyfikację krajową. Byliśmy najlepszym technikum w Polsce.  Czy powtórzymy ten sukces? Wysokie miejsca w rankingu nigdy nie były celem samym w sobie. Pracujemy dobrze na co dzień od 51 lat. Nie zmienia to faktu, że po ogłoszeniu wyników nasza tablica stała się czysta i czeka na zapisanie sukcesów naszych uczniów. Powodzenia.