POLITECHNIKA Z KLASĄ

Opublikowano: 2023-06-15 11:36

Politechnika Bydgoska uruchamia dedykowany szkołom ponadpodstawowym w regionie program POLITECHNIKA Z KLASĄ. Efektem współpracy jest utworzenie w strukturach szkoły KLASY POLITECHNICZNEJ PBŚ. Pierwsza z nich powstanie w Elektroniku. Porozumienie w tej sprawie zawarto 14 czerwca 2023 roku.

Pierwsi uczniowie KLASY POLITECHNICZNEJ PBŚ rozpoczną kształcenie we wrześniu 2023 roku. Część zajęć realizować będą wykładowcy Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie oraz nauczyciele będą mieli także możliwość korzystania z zaplecza badawczo-dydaktycznego Uczelni, szkoleń oraz projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe.

W klasie politechnicznej nauczać będą również nauczyciele akademiccy, uczniowie będą brać udział w warsztatach i laboratoriach na Politechnice. A to nie koniec bonusów...

W spotkaniu brali udział:

Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich, dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ

p. Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

p. Magdalena Buschmann, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu

dr inż. Tomasz Marciniak, prof. PBŚ, Dziekan Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki

mgr inż. Marta Gackowska, koordynator WTIE ds. współpracy ze szkołami średnimi,

A z ramienia szkoły:

p. Marcin Chabowski, wicedyrektor ZSE

p. Monika Baranowska, koordynator ds. patronatu PBŚ.

Utworzenie dedykowanej klasy to m.in. efekt dotychczasowej, dobrej współpracy z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej. Skorzystają na tym nasi uczniowie, z których część zapewne stanie się w przyszłości studentami PBŚ – mówi Piotr Siwka, Dyrektor ZS Elektronicznych w Bydgoszczy.

 

Express Bydgoski

TVP Bydgoszcz

Facebook - Zespół Szkół Elektronicznych - najlepsza marka w mieście