ZSE w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Nӑboj"

Opublikowano: 2023-05-11 09:26, Numer artykułu: 67932 , Autor: G.Hermanowska

Jest to niesamowita, niepowtarzalna, obfitująca w wiele emocji możliwość porównania swoich umiejętności matematycznych z rówieśnikami z innych krajów! Wyniki zawodów, zarówno lokalne, krajowe jak i międzynarodowe są wyświetlane na żywo w trakcie trwania konkursu . W zawodach  uczestniczą reprezentacje najlepszych liceów z wielu miast  świata. 

             W tym roku szkolnym ZSE stanął po raz pierwszy z nimi do rywalizacji! Naszą szkołę w kategorii Seniorzy reprezentowali uczniowie klasy 4hp w składzie: Marek Górny, Filip Berka, Jakub Dąbek, Jędrzej Kaczmarek i Maciej Chełkowski. W Polsce w tej kategorii rywalizowało 101 drużyn, w tym....tylko 3 drużyny z techników. Z przyjemnością informujemy, że drużyna ZSE okazała się najlepszą wśród techników startujących w "Nӑboju" zajmując 56 miejsce (na 101 drużyn seniorskich) !!! W klasyfikacji międzynarodowej uzyskali jeszcze lepszy rezultat: 164 miejsce na 468 drużyn seniorskich na świecie!!!

 

Brawa dla uczniów klasy 4hp!!! Wykazali się wiedzą oraz inwencją i pomysłowością rozwiązując pod presją czasu nieszablonowe zadania !

 

 Opiekunem grupy była p. Dorota Bartkowska. Serdecznie Wszystkim gratulujemy!