Komitet KWW "Lepsze ZSE"

Opublikowano: 2021-05-26 08:48

Rzecznik Praw Ucznia

Samorząd Uczniowski jest przede wszystkim stworzony przez uczniów - dla uczniów. Z tego powodu, jako nowy samorząd, w pierwszej kolejności zajmiemy się odpowiedzeniem na problemy uczniów, a jednym z nich są zdecydowanie konflikty z nauczycielami. Jako uczniowie klas trzecich i drugich wiemy z doświadczenia, jak wygląda Zespół Szkół Elektronicznych i znamy jego plusy i minusy.
Właśnie dlatego będziemy dążyć do utworzenia stanowiska Rzecznika Praw Ucznia, który będzie wybierany przez uczniów. Jego zadaniem będzie funkcja mediatora między nimi a nauczycielem, przede wszystkim wstawiając się za uczniami.


Turnieje, konkursy szkolne, imprezy oraz koła tematyczne

Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale także do rozwoju zainteresowań i prezentowania swoich umiejętności. Z tego powodu jako Samorząd Uczniowski chcemy organizować regularne turnieje w szachy, CS-a, LoLa i inne gry, a także konkursy muzyczne, plastyczne itp.
Będziemy zabiegać nie tylko o regularność takich turniejów w samym ZSE (przynajmniej raz na semestr dla konkretnej gry), ale także o wspólną rywalizację z innymi szkołami. Ważnym dla nas jest działanie na rzecz integracji uczniów, która jest na coraz gorszym poziomie ze względu na pandemię. Gdy tylko sytuacja nam na to pozwoli, będziemy organizować różnego typu imprezy (np. połowinki), jednocześnie wspierając uczniów w ich pomysłach.
Chcielibyśmy również rozwinąć koła tematyczne w szkole. Uczniowie Elektronika mają różne ciekawe zainteresowania, więc powinniśmy wspierać ich w rozwijaniu się i umożliwić im dzielenie się z innymi tymi zainteresowaniami - dlatego we współpracy z zainteresowanymi uczniami planujemy zorganizować i wspierać takie koła tematyczne.


AjpiTV

Każdy zna słynne pytanie „Co wyniosłeś ze szkoły?” i odpowiedź na nie, która stała się memem. Były to czasy, w których AjpiTV funkcjonowało bardzo dobrze. Niestety teraz telewizja szkolna wrzuca filmy coraz rzadziej, a ich oglądalność też jest niewielka.
Chcielibyśmy odnowić AjpiTV, aby filmy były bardziej regularne, a poruszane tematy stały się ciekawsze dla uczniów. Telewizja szkolna powinna być platformą od uczniów - dla uczniów. Rebranding kanału na Youtube będzie jednym z pierwszych podstawowych działań. Oprócz tego, będziemy chcieli skorzystać z wiedzy członków komitetu i rozruszać social media.


Przedmiotowy System Oceniania dla uczniów

Wszyscy w szkole podlegają określonemu systemowi oceniania. Jako Samorząd Uczniowski przejrzymy systemy oceniania z wszystkich przedmiotów i skonsultujemy je ponownie z uczniami i nauczycielami, aby stworzyć nowy, lepszy system, który będzie jednocześnie odpowiadał na potrzeby uczniów i nauczycieli.

Plastikowe legitymacje szkolne

Jako Samorząd Uczniowski, będziemy zabiegać, aby w naszej szkole papierowe legitymacje odeszły do lamusa. Niestety papier nie pozwala dokumentowi przetrwać czasami nawet do ukończenia szkoły. W kilku szkołach w Bydgoszczy funkcjonują plastikowe legitymacje i sprawdziły się bardzo dobrze. Taka legitymacja mogłaby również zastąpić identyfikatory i pozwalać uczniom na wchodzenie do szkoły.

Pozdrawiam,
Paweł Przepióra"