KOMITET PiP

Opublikowano: 2021-05-28 08:22

Przylecimy i pozamiatamy, ale nie szkołę, a naszych konkurentów. Skąd mamy taką pewność?
Nie mamy zamiaru rzucać słów na wiatr i mówić o pięknym ZSE, w którym zmienimy statut na sprzyjający w 90% uczniom. Nie oznacza to, że nie będą przez nas podejmowane żadne działania w tym kierunku. Podczas naszej działalności mamy zamiar mieć pod ciągłą kontrolą opinie uczniów o SU, co za tym idzie o problemach jakie spotykają uczniów naszej szkoły.
1. Poczta Skargi:
Jesteśmy uczniami ZSE i tak jak wy chodzimy na lekcje. Będziemy interweniować w każdej sytuacji na nie respektowanie takich rzeczy jak szczęśliwy numerek lub nie zapowiadanie sprawdzianów. Poczta była by to skrzynia, do której każdy może wrzucić swoją sprawę, a my się postaramy nią zająć. Nie obiecujemy, że wszystkie sprawy z jakimi do nas przyjdziecie będą możliwe do spełnienia.
2. Utrzymanie dotychczasowych przywilejów:
• Mamy tu na myśli szczęśliwy numerek w takiej samej formie jak dotychczas,
• Dni krawatowe wolne od jakichkolwiek możliwości sprawdzenia wiedzy,
• Szczęśliwy numerek w dzień urodzin,
3. AjpiTV
Jesteśmy znani z prowadzenia kanału AjpiTV. Tak jak dotychczas mamy zamiar kontynuować wstawianie na niego nowych coraz ciekawszych materiałów. Przez pandemię nic się na nim prawie nie działo, co za tym idzie nie miał jak się rozwijać. Po powrocie na stałe do szkoły będziemy chcieli go na nowo ożywić, lecz w ciekawszej trafiającej do was formie. Na wszelkie propozycje zrealizowania będziemy otwarci. W plan jest „ZSE z za kulisy”, który składał by się z filmów od uczniów.
4. Ponadto jako samorząd zobowiązujemy się do:
• Pomoc w organizowaniu uroczystości szkolnych,
• Pomoc bibliotekarzom szkolnym w poszerzaniu biblioteki i w pracy z czytelnikami,
• Pilnowanie porządku wśród uczniów,
• Pomoc w nauce uczniom słabszym,
• Godnie reprezentować szkołę.
5. Właściwie po co mielibyście postawić „x” przy nas?
Nie uważamy się najlepszymi ludźmi na świecie, lecz takimi samymi uczniami jak wy,
choć z tym wyjątkiem, że my mamy bardzo dużą moc przekonywania i chęć do rozmowy z nauczycielami. Jesteśmy tego bardzo mocno świadomi, iż niejednokrotnie nie uda nam się dojść do jakiegokolwiek porozumienia z nauczycielem, niestety. Mimo tego na pewno będziemy szukać różnych wyjść z każdej sytuacji. Na to, że będziemy walczyć dajemy słowo, ale czy się uda to zależy już od wielu czynników, tak jak od tego czy oddacie na nas głos.
Pozdrawiamy
Ispir, Natalia, Maciej