Przegląd projektów elektronicznych i informatycznych "Technik w praktyce". Nowe informacje.

Do końca lutego czekamy na zgłoszenia projektów uczniowskich. Przegląd ma na celu pokazanie aktywności zawodowej i umiejętności uczniów Elektronika. Najciekawsze projekty będą nagrodzone np. nowoczesnymi przyrządami pomiarowymi. Nie znaczy to, że jest to konkurs. Każdym eksponowany, nawet najskromniejszy, projekt może być źródłem satysfakcji dla autorów. Oczywiście można także zdobyć uznanie w oczach koleżanek i kolegów a także nauczycieli. Nie zwlekajcie więc i dopracujcie swoje prace. Zgłoście w bibliotece i bądźcie z siebie dumni. W artykule zamieszczamy regulamin i informacje dla fundatorów nagród.

Czytaj więcej!

Ogólnopolskie zawody lotów dronami Whoop-Race

Patryk Melwiński z 3A zajął wczoraj 2️⃣ miejsce w ogólnopolskich zawodach lotów dronami Whoop-Race dla szkół średnich. Pokonał zeszłorocznego mistrza Polski !!! Jego kolega z klasy - Artur Kuc zajął 4️⃣ miejsce.

Czytaj więcej!

Qua Viva Epana!

Hola!* 24.01. skorzystaliśmy z zaproszenia @Zespół Szkół Budowlanych i uczestniczyliśmy w Qua Viva Epana w ramach Tygodnia Hiszpańskiego w Budowlance.

Czytaj więcej!

Nasi w Sevilli

Tydzień temu ponownie uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację praktyk w ramach programu Erasmus. Tym razem miastem, które gości naszych uczniów jest Sevilla w Hiszpanii. Po długiej i męczącej podróży zostali gorąco przyjęci przez przedstawicieli Euromind. Jak im się wiedzie z dala od nas? Z publikowanych zdjęć na szkolnym Fanpage'u wynika, że bardzo dobrze. Życzymy udanego kolejnego tygodnia.

Czytaj więcej!

Od początku rankingu w pierwszej dziesiątce

Co roku, w styczniu, ogłaszany jest ogólnopolski ranking szkół. Od 2011 roku prowadzony jest oddzielnie dla techników. Od początku nasza szkoła nie wypadła z pierwszej dziesiątki. Raz udało się wygrać. Tym razem zajęliśmy 6 miejsce. To duży sukces. Bardzo dużym sukcesem jest 4 miejsce w rankingu maturalnym i to z dużą przewagą nad szkołą z 5 miejsca. Dziękujemy absolwentom, bo to ich wyniki wpłynęły na doskonałe miejsce w rankingu.

Czytaj więcej!

XXII Konkurs Matematyczny "Euklides"

Po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem w naszej szkole w grudniu odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego "Euklides" Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Do rywalizacji przystępują uczniowie z Polski oraz Litwy.

Czytaj więcej!

Sportowcy ZSE Mistrzami województwa!

Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w finale kujawsko-pomorskiej Licealiady w badmintona organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy.

Czytaj więcej!

Technik w praktyce. Zaproszenie do udziału w konkursie projektów informatycznych i elektronicznych

Rusza druga edycja przeglądu projektów elektronicznych i informatycznych uczniów Elektronika. Ostateczny termin zgłaszania projektów mija 28 lutego 2023 roku. Prace należy rejestrować w bibliotece szkolnej. Tam też znajdziecie dokładny regulamin. organizatorzy umieścili go także na stronie internetowej. Przegląd jest także konkursem, więc warto spróbować sowich sił. Projekty mogą zgłaszać także zespoły. Model, program lub inną formę projektu należy zaopatrzyć w wydrukowany folder reklamowy opisujący cechy i zalety pracy. Wszelkie informacje znajdziecie w filmie.

Czytaj więcej!

Szkolny etap Olimpiady Innowacji Technicznych

W grudniu odbyło się posiedzenie Szkolnej Komisji Olimpiady Innowacji Technicznych. Po wnikliwej analizie Komisja w składzie: Zbigniew Smutek, Jerzy Truszkowski, Rafał Korytek jednogłośnie podjęła decyzję, że do kolejnego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice przechodzą następujące prace:
- Optex – uczniowie 4HG
- MK Phone – uczeń z klasy 4AP
- Strzelnica laserowa - uczniowie klasy 3H
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Czytaj więcej!

WIELKA PAKA DLA ZWIERZAKA

wielkie serca Darczyńców!

Czytaj więcej!