Mistrzowie Logicznego Myślenia

Nie znasz wzoru? Nie szkodzi, ale myśl logicznie! I wymyślili, że będą najlepsi!

Czytaj więcej!

Pożegnanie Emilii

„Jest na świecie taki rodzaj smutku,
którego nie można wyrazić łzami.
Nie można go nikomu wytłumaczyć.
Nie mogąc przybrać żadnego kształtu,
osiada cicho na dnie serca
jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.”

Czytaj więcej!

Ostatni dzwonek dla Maturzystów 2023

28 kwietnia odbyła się uroczystość rozdania świadectw tegorocznym abiturientom. Dla siedmiu klas z rocznika 2023 zabrzmiał ostatni dzwonek.

Czytaj więcej!

ZSE w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Nӑboj"

Wczoraj Dyrekcja naszej szkoły spotkała się w szkolnej bibliotece z uczniami, którzy 21.04.2023r. wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowych Zawodów Matematycznych: "Nӑboj" . Jest to konkurs dla 5-osobowych drużyn, który odbywa się jednocześnie w kilkunastu państwach (Austria, Czechy, Estonia, Iran, Niemcy, Etiopia, Rumunia, Szwajcaria, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania, Polska). W Polsce tegoroczne zawody odbyły się w Warszawie, Białymstoku, Krakowie i Wrocławiu.

Czytaj więcej!

Podsumowanie konkursu GENIUS WELCONOMY 2023

Ogłoszenie wyników konkursu GENIUS WELCONOMY 2023 odbyło się w Centrum Kulturalno - Kongresowym Jordanki w Toruniu w trakcie „Welconomy Forum in Toruń 2023”, najważniejszego wydarzenia gospodarczego w regionie kujawsko-pomorskim.
Wśród grona finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Jakub Chachowski kl. IVHg
Sandro Kurzyński kl. IVHg
Igor Ziółkowski kl. IVAp
Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej!

Podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

Laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce
im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego został uczeń naszej szkoły:
Mateusz Sterma z kl. IVHG
Laureaci konkursu mają zapewniony wstęp na studia prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.
Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej!

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły – dzień Wojska Polskiego. Dnia 17.04.2023 r. po raz pierwszy zorganizowano w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona. Na holu I piętra można było odwiedzić stoiska z wyposażeniem wojskowym. Prawdziwi pasjonaci z klas wojskowych przybliżyli tajniki pracy i życia w wojsku.

Czytaj więcej!

Już w nowym roku klasa pod patronatem Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Jak podaje nasz profil na Facebooku, dzisiaj odwiedzili nas znakomici goście z Politechniki Bydgoskiej: Dziekan Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki prof. Politechniki Bydgoskiej dr inż. Tomasz Marciniak, oraz pracownicy Wydziału mgr inż. Marta Gackowska i mgr inż. Gracjan Kątek. Od nowego roku szkolnego Politechnika będzie patronem jednej z naszych klas teleinformatycznych. Prestiż klas teleinformatycznych rośnie. Zachęcamy do wybrania tego kierunku.

Czytaj więcej!

Targi edukacyjne - Forum Szkół CV

14.04. w BCTW odbyły się Tagi Edukacyjne - Forum Szkół CV. Uczniowie klas ósmych naszego regionu mogli zapoznać się ofertą edukacyjną bydgoskich szkół średnich, porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek i rozwiać swoje wątpliwości, co do wyboru dalszej drogi.

Czytaj więcej!

II przegląd "Technik w praktyce" zakończony.

12.04. odbyło się podsumowanie II Przeglądu Projektów Technicznych Elektronika „Technik w praktyce”. Zgłoszono 6 projektów. Przez ponad miesiąc projekty były wystawione w bibliotece. Wczoraj autorzy omówili działanie oraz przebieg prac nad projektami, a także przedstawili w jaki sposób będą je dalej rozwijali. Zaproszeni goście – Dyrekcja, właściciele firmy Progress Plus, nauczyciele i uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wszystkich prezentacji.

Czytaj więcej!