Od początku rankingu w pierwszej dziesiątce

Co roku, w styczniu, ogłaszany jest ogólnopolski ranking szkół. Od 2011 roku prowadzony jest oddzielnie dla techników. Od początku nasza szkoła nie wypadła z pierwszej dziesiątki. Raz udało się wygrać. Tym razem zajęliśmy 6 miejsce. To duży sukces. Bardzo dużym sukcesem jest 4 miejsce w rankingu maturalnym i to z dużą przewagą nad szkołą z 5 miejsca. Dziękujemy absolwentom, bo to ich wyniki wpłynęły na doskonałe miejsce w rankingu.

Czytaj więcej!

XXII Konkurs Matematyczny "Euklides"

Po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem w naszej szkole w grudniu odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego "Euklides" Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Do rywalizacji przystępują uczniowie z Polski oraz Litwy.

Czytaj więcej!

Sportowcy ZSE Mistrzami województwa!

Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w finale kujawsko-pomorskiej Licealiady w badmintona organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy.

Czytaj więcej!

Technik w praktyce. Zaproszenie do udziału w konkursie projektów informatycznych i elektronicznych

Rusza druga edycja przeglądu projektów elektronicznych i informatycznych uczniów Elektronika. Ostateczny termin zgłaszania projektów mija 28 lutego 2023 roku. Prace należy rejestrować w bibliotece szkolnej. Tam też znajdziecie dokładny regulamin. organizatorzy umieścili go także na stronie internetowej. Przegląd jest także konkursem, więc warto spróbować sowich sił. Projekty mogą zgłaszać także zespoły. Model, program lub inną formę projektu należy zaopatrzyć w wydrukowany folder reklamowy opisujący cechy i zalety pracy. Wszelkie informacje znajdziecie w filmie.

Czytaj więcej!

Szkolny etap Olimpiady Innowacji Technicznych

W grudniu odbyło się posiedzenie Szkolnej Komisji Olimpiady Innowacji Technicznych. Po wnikliwej analizie Komisja w składzie: Zbigniew Smutek, Jerzy Truszkowski, Rafał Korytek jednogłośnie podjęła decyzję, że do kolejnego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice przechodzą następujące prace:
- Optex – uczniowie 4HG
- MK Phone – uczeń z klasy 4AP
- Strzelnica laserowa - uczniowie klasy 3H
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Czytaj więcej!