III Przegląd Projektów Technicznych Elektronika!

Przypominamy, że 31.01.2024 roku mija termin zgłoszeń do III Przeglądu Projektów Technicznych Elektronika. 6.02. uczestnicy Przeglądu zaprezentują swoje prace przed Jury. 28.02.2024 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, a następnie wystawa prac w bibliotece szkolnej.
Zachęcamy do udziału w Przeglądzie. Na wszystkich uczestników czekają nagrody!

Czytaj więcej!

Biuro rzeczy znalezionych

W szatni systematycznie gromadzone są rzeczy znalezione na terenie szkoły. Jest ich coraz więcej. Zainteresujcie się nimi czekając na kurtkę, może odnajdziecie swoją zgubę!

Czytaj więcej!

Ferie...powoli się zbliżają

Choć do ferii pozostało jeszcze kilka tygodni, warto zobaczyć jaką ofertę przygotowało dla uczniów nasze Miasto!

Czytaj więcej!

ABSOLWENT ROKU - technik 2022/23

Rozstrzygnięta została XVII edycja Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich dla absolwentów szkół prowadzących kształcenia zawodowe TECHNIK-ABSOLWENT – rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej!

Inżynierowie przyszłości są wśród nas

INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI to program oświatowy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza skierowany do uczniów i nauczycieli liceów i techników, którzy mają pomysł na własny projekt badawczy i chcą go realizować.
W ramach Programu przeprowadzony zostanie konkurs, w którym nauczyciele z uczniami mogą zgłaszać swoje pomysły prac badawczych. Autorzy 100 najlepszych koncepcji otrzymali dofinansowanie w postaci grantu na zakup materiałów do projektów. Wśród nich Natalia Detmer z klasy 1h. Jej projekt polega na zbudowaniu aparatury badawczej do prowadzenia obserwacji zachowania się roślin oświetlonych światłem o różnych długościach fali. Gratulacje.

Czytaj więcej!